Головна Культура Харківські театри під загрозою: українські митці звертаються до влади з вимогою надати бронювання
Культура

Харківські театри під загрозою: українські митці звертаються до влади з вимогою надати бронювання

Поділитися
Поділитися

Усе більше українських митців долучаються до публічної кампанії на підтримку харківських театрів. Актори, режисери та письменники закликають начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова визнати театри “критичними” і надати їхнім працівникам бронювання від мобілізації.

Кампанію ініціював заслужений артист України, актор Київського театру драми і комедії Олег Стефан. Він записав звернення до очільника ХОВА, в якому наголосив, що з січня 2025 року жоден харківський театр не отримав права на бронювання, тоді як обласний Театрально-концертний центр таку бронь отримав.

Голос підтримки з усієї України

До ініціативи долучилися десятки митців, зокрема актори Ірма Вітовська, Анатолій Хостікоєв, Олексій Гнатковський, Віталіна Біблів, письменник Руслан Горовий, театрознавиця Христина Король.

“Культура — це те, що нас об’єднує, заради чого ми воюємо — щоб залишитися собою на цій мапі. Театри — це дивовижне явище, яке говорить з людьми, підтримує їх. Актори, які лишаються у Харкові, роблять це від почуття обов’язку, від надії і впевненості, що місто вистоїть”, — наголосила Ірма Вітовська.

Ситуація в харківських театрах

Із початку повномасштабної війни театри Харкова опинилися в скрутному становищі: через постійні обстріли їм заборонено працювати без укриттів, а фінансування суттєво скоротилося. Актори не отримують зарплати по три місяці, а можливість самостійно заробляти практично відсутня.

Наразі на обласному бюджеті залишаються кілька академічних театрів: Театр ляльок, Театр музкомедії, Театр ім. Квітки-Основ’яненка, Театр ім. Шевченка та Театр юного глядача. Тільки один із них — ім. Квітки-Основ’яненка — вже отримав статус критичного для бронювання працівників. Інші установи досі чекають на рішення відповідної комісії при ХОВА.

Що каже влада

Начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов у коментарі “Медіапорту” зазначив, що комісія розглядає заявки ще кількох театрів, але їхні назви не уточнив.

“Чи є театри критичною інфраструктурою під час військового стану? Ми йдемо по тих критеріях, які визначені нормативно-правовою базою. Бронювання — це ж не є самоціль. Бронювання для чого? Для того, щоб і не працювати, і не йти воювати, захищати країну? Ну це така справа…”, — заявив Синєгубов.

Наразі театри сподіваються, що влада перегляне своє ставлення до культурної сфери Харкова й визнає її вагомість у часи війни. Інакше місто ризикує втратити цілу інституцію культури — театральне життя, яке попри війну досі жевріє навіть у підземеллях укриттів.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

Харків’яни просять перейменувати театр Шевченка на честь Леся Курбаса: петиція вже зібрала понад тисячу голосів

На сайті Кабінету Міністрів України зареєстровано електронну петицію з пропозицією перейменувати Харківський...

Анатолій Хостікоєв долучився до кампанії на підтримку харківських театрів

Відомий український актор Анатолій Хостікоєв записав відеозвернення на підтримку театрів Харкова, які...

Оголошено фіналісток премії “Генерація Ніка”, створеної на честь загиблої мисткині з Харкова

Харківський Літературний музей оприлюднив короткий список номінанток премії “Генерація Ніка” — мистецької...