Головна Економіка Стармер заявив про курс на поглиблення торговельних зв’язків Великої Британії з ЄС
Економіка

Стармер заявив про курс на поглиблення торговельних зв’язків Великої Британії з ЄС

Поділитися
Поділитися

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер оголосив про наміри розпочати новий етап у відносинах з Європейським Союзом і закликав суспільство дивитися вперед, а не зациклюватися на наслідках Brexit. Про це він заявив напередодні саміту Великобританія–ЄС, який відбудеться 19 травня в Лондоні.

Очільник уряду наголосив, що Сполучене Королівство прагне тіснішої співпраці з ЄС у сфері торгівлі, економіки, безпеки та оборони. За його словами, нинішня ситуація у світі вимагає нових підходів і гнучких форматів міжнародного партнерства.

“Я амбітний щодо того, чого ми можемо досягти. Ми перебуваємо в новій ері безпеки і торгівлі, й важливо зосередитися на майбутньому”, – зазначив Стармер.

Він також запевнив, що громадськість уже достатньо відійшла від подій довкола Brexit і готова до конструктивного “перезапуску” відносин із Брюсселем.

Європейські очікування та внутрішні виклики

У Євросоюзі, за інформацією The Guardian, сподіваються, що саміт стане початком нового етапу зближення. Водночас деякі дипломати побоюються, що політичний вплив євроскептичної партії “Реформи Великої Британії” та внутрішня критика щодо міграційних поступок Індії можуть обмежити готовність Лондона до глибших домовленостей.

Стармер, однак, упевнений, що прагматичний підхід, який вже спрацював під час переговорів зі США та Індією, дозволить знайти компроміс і з ЄС.

Торговельні угоди після Brexit

Нещодавно Велика Британія підписала найбільшу після Brexit торговельну угоду — з Індією. Угода, за словами прем’єра, сприятиме зростанню ВВП, відкриє нові ринки для бізнесу та збільшить товарообіг на понад £25 млрд до 2040 року. Загальний обсяг торгівлі між країнами вже сягнув £42,6 млрд у 2024 році.

Також британський уряд оголосив про проривну угоду зі США, що стало одним із чинників зростання світових цін на нафту. Після оголошення Brent подорожчала до $63,07 за барель, а індекс Dax у Німеччині оновив історичний максимум.

Економічна реальність пост-Brexit

Попри позитивні сигнали, незалежний аналіз Cambridge Econometrics свідчить про втрати: економіка Великої Британії наразі менша на 6%, ніж могла б бути у разі збереження членства в митному союзі та єдиному ринку ЄС. Це приблизно £140 млрд збитків.

Стармер намагається змінити акценти — замість ревізії Brexit зосередити увагу на конструктивному партнерстві з ЄС, яке відповідає новим глобальним викликам і внутрішнім потребам Британії.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті