Головна Економіка Нацбанк пом’якшив валютні обмеження: що зміниться для бізнесу і громадян
Економіка

Нацбанк пом’якшив валютні обмеження: що зміниться для бізнесу і громадян

Поділитися
Поділитися

Національний банк України оголосив про чергове пом’якшення валютних обмежень. Як повідомили в пресслужбі регулятора, НБУ розпочав реалізацію нового етапу валютної лібералізації, метою якого є залучення додаткового іноземного капіталу в економіку України.

Одне з головних нововведень стосується українських підприємств, які з 12 травня 2025 року отримали інвестиції від нерезидентів. Вони тепер можуть проводити окремі валютні операції понад встановлені обмеження, у межах суми, залученої до їхнього статутного капіталу.

Нові можливості для бізнесу

Зміни, які набули чинності, відкривають ширший простір для діяльності компаній:

  • дозволено додаткове фінансування закордонних представництв українських компаній;
  • бізнес отримав право проводити платежі в межах судових процедур щодо невиконання нерезидентами умов імпортних чи експортних контрактів;
  • підвищено ліміти на використання корпоративних платіжних карток за кордоном;
  • дозволено проводити певні валютні операції за форвардними контрактами;
  • узаконено можливість оплачувати консульські збори на рахунки дипломатичних і консульських установ України за кордоном.

Крім того, запроваджено спрощену процедуру відкриття рахунків для військовослужбовців — тепер це можуть бути не лише поточні рахунки для отримання грошового забезпечення, а й інші банківські рахунки.

Водночас залишаються й обмеження

Разом із пом’якшеннями, НБУ посилив окремі правила валютного нагляду. Банкам заборонено завершувати контроль за операціями імпорту, якщо нерезидент повертає кошти в гривні через лоро-рахунки іноземних банків.

Також розширено застосування щомісячного ліміту в 500 тис. грн на розрахунки за кордоном картками українських банків. Він тепер стосується і рахунків в іноземній валюті, якщо оплата проводиться за окремі категорії послуг.

Рішення НБУ спрямоване на поступове відновлення валютного ринку, підтримку економічної активності та адаптацію фінансової системи до нових умов воєнного часу та післявоєнного відновлення.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті