Головна Економіка Іноземні банки рекордно розпродають держоблігації Індії: найбільший обсяг із 2006 року
Економіка

Іноземні банки рекордно розпродають держоблігації Індії: найбільший обсяг із 2006 року

Поділитися
Поділитися

У четвер, 8 травня, іноземні банки здійснили масштабний розпродаж державних облігацій Індії на суму 106,3 млрд рупій (близько 1,2 млрд доларів). Це найбільший обсяг відтоку з індійського боргового ринку за майже два десятиліття — з 2006 року.

Про це повідомляє агентство Bloomberg.

Хоча обсяг продажів вражає, аналітики зазначають, що це не обов’язково означає масовий відтік капіталу. Багато з учасників, які вийшли з ринку, — це кредитні установи, зареєстровані в самій Індії, а не за її межами.

Фон подій: геополітика і валютні коливання

Інвестори стримано реагують на ескалацію напруженості між Індією та Пакистаном. З початку конфлікту іноземні фонди позбулися державного боргу на 10 млрд рупій (117 млн доларів).

На цьому тлі індійські активи демонструють слабку динаміку — акції та облігації падають другий день поспіль. Дохідність 10-річних облігацій зросла на 9 базисних пунктів, компенсуючи частину падіння в лютому. Індійська рупія дещо стабілізувалася, однак до цього зазнала найгіршого денного обвалу з 2022 року.

“Попри сприятливі макроекономічні показники, короткострокові настрої інвесторів залишаються залежними від політичного фону. Ми зберігаємо рекомендацію на купівлю 5-річних облігацій”, – заявив Нагарадж Кулкарні, аналітик Standard Chartered Plc.

Митні переговори з США

У відповідь на можливість нових мит США, ініційованих адміністрацією Дональда Трампа, Індія запропонувала суттєве зниження тарифів у торгівлі з Вашингтоном — з 13% до менше ніж 4%. Такий крок має на меті уникнути жорсткішого митного тиску з боку США і зберегти стабільність експортних потоків.

Наразі індійська влада намагається балансувати між внутрішньою економічною стабільністю та зовнішніми ризиками, зокрема геополітичними та валютними коливаннями. Рішення іноземних банків щодо облігаційного ринку відображає загальну обережність інвесторів, які чекають подальших кроків Нью-Делі в економічній і торговельній політиці.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті