Головна Економіка Попит на легкі вантажівки в Україні обвалився на понад 50%: аналітика за квітень
Економіка

Попит на легкі вантажівки в Україні обвалився на понад 50%: аналітика за квітень

Поділитися
Поділитися

У квітні 2025 року український ринок легкого комерційного транспорту (LCV) зазнав суттєвого спаду — обсяги продажів знизилися на 52,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це свідчать дані Інституту досліджень авторинку.

Основна структура ринку

Усього за місяць було зареєстровано 3,5 тис. одиниць LCV. Основну частку — 58,4% — склали внутрішні перепродажі. Ще 29,3% припали на імпортовані вживані авто, 11,4% — на нові імпортні, і лише 0,8% — на транспорт, вироблений або переобладнаний в Україні.

Сумарна частка нових машин становить лише 12,3%, що свідчить про поступове скорочення попиту саме на нову техніку в умовах економічної невизначеності.

Лідери серед моделей і форматів

Найбільшим попитом на внутрішньому ринку традиційно користуються вантажні фургони. Їх також найчастіше імпортують у вживаному стані. Рідше українці обирали бортові LCV або вантажопасажирські модифікації.

Серед моделей лідером залишається Mercedes-Benz Sprinter, а в трійку лідерів також входять Renault Master та Ford Transit. За внутрішніми угодами у квітні було укладено 2063 договори купівлі-продажу.

Імпорт вживаних та нових авто

Обсяг імпорту вживаних LCV склав 1035 одиниць. Переважна більшість — вантажні фургони, зокрема з рефрижераторами або гідробортами. Топ-3 серед моделей: Mercedes-Benz Sprinter, Renault Master і Renault Trafic.

На ринок також вийшло 433 нових легких комерційних авто, з яких 404 — імпортні, а 29 — вироблені або адаптовані в Україні. У цьому сегменті популярні фургони, фургони з подвійною кабіною та рефрижератори. Найбільше реєстрацій зафіксовано у Renault Master, за ним ідуть Citroen Jumper та Fiat Doblo.

Середній вік транспорту

За підрахунками аналітиків, середній вік вживаних LCV на внутрішньому ринку становить 15,8 року. Для “свіжопригнаних” машин цей показник нижчий — 6,4 року.

На тлі падіння: зростання в сегменті електромобілів

Попри суттєвий спад у LCV-секторі, ринок електромобілів показав позитивну динаміку. У квітні було зареєстровано 8,2 тис. електрокарів — це на 4,8% більше, ніж у березні, і на 22,7% більше, ніж у квітні 2024 року.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті