Головна Світ США та Китай домовились про торговельне перемир’я: що змінилося
Світ

США та Китай домовились про торговельне перемир’я: що змінилося

Поділитися
Поділитися

Сполучені Штати Америки та Китайська Народна Республіка досягли угоди про пом’якшення митної політики, що поклала край тривалому етапу торговельної напруги між двома провідними економіками світу. Про це йдеться в офіційній заяві Білого дому, оприлюдненій після завершення переговорів у Женеві.

Суть домовленостей

Сторони погодилися на взаємне призупинення дії частини додаткових мит. Упродовж 90 днів США та Китай знизять адвалорні ставки на 24 відсоткові пункти для окремих товарів. Залишиться чинною базова ставка у 10%, згідно з діючими розпорядженнями.

«Обидві країни визнають важливість своїх економічних і торговельних зв’язків для глобального ринку, а також прагнуть до відкритого діалогу, взаємоповаги та подальшої співпраці», — йдеться в спільній заяві.

Уряди також домовилися створити постійний механізм обговорення, який дозволить проводити консультації на робочому рівні або організовувати зустрічі на території обох країн або третьої сторони. Мета — вироблення нових рішень для покращення економічних відносин.

Заходи, які набудуть чинності до 14 травня

  • США тимчасово скасують 24% надбавку до мит для визначеного переліку китайських товарів.
  • Китай, у свою чергу, відмовиться від аналогічного підвищення мит на американські товари.
  • Країни вживуть адміністративних заходів для скасування нетарифних бар’єрів і технічних обмежень, запроваджених у рамках конфлікту.

Після цього буде активовано новий майданчик для постійного економічного діалогу.

Реакція США на домовленість

Міністр фінансів США Скотт Бессент привітав підписання домовленості, підкресливши, що сторони досягли суттєвого прогресу з ключових питань. Торговий представник США Джеймісон Грір також зазначив, що переговори відбулися швидше, ніж очікувалося, що свідчить про взаємне прагнення до компромісу.

Очікується, що вже найближчими днями уряд США оприлюднить детальні списки товарів, на які діятимуть нові умови. Спільні дії з Китаєм мають не лише стабілізувати глобальну торгівлю, а й відновити довіру інвесторів, яка була підірвана останніми загостреннями у відносинах між країнами.

Поділитися

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті